Руски филмови (со преводи)

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.346
Поени од реакции
57.074

- ова го глеав и ОК е.

Препорачувам: Сталкер, Дневна и Ноќна Стража, Битката за Москва (трае само 6 саати) и секако Поларис.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
407
Барам еден руски филм за пеколот имаше ранкови исто како пеколот на Данте и беше постар како помал го гледав и решив да го најдам се надевам вие што сте поупатени во рускиве филмови ќе ми помогнете.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052

Ima angliski titli na kickass

Volkodav iz roda serykh psov
--- надополнето: 5 декември 2012 во 08:52 ---

Taras Biljba, noviot.

Takigjere ima titlovi na angliski na kickass
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
531
Поени од реакции
613
Препорака за модерни руски филмови:

1. Ноќна стража (тоа е првиот дел) и Дневна стража (втор дел) од режисерот Тимур Бекмамбетов. Солиден руски филм со елементи на фантазија и акција. Главниот актер Константин Хабенски е навистина одличен глумец.
2. Адмирал.(клик) Историски филм со дозирана романса за контаадмирал, а потоа и адмирал Александар Колчак, белогардеец кој како последен мохиканец се бори против болшевиците.
3. Дух (клик) Добар психолошки трилер за необично пријателство помеѓу еден писател кој се наоѓа во креативна криза и убиец кој сака да му „помогне“.
4. Руски ковчег. Филм на Александар Сoкуров. Филмот е необичен и по тематика и по тоа што е снимен во еден кадар и тоа за крајно кратко време во Зимскиот дворец. Кој сака историја и уметност ќе се изнаужива гледајќи ги убавините и уметничките дела во Ермитаж.
5. Остров (клик) Филмот е ремек-дело. Најтопло го препорачувам на сите кои сакаат да размислуваат во насока „зошто Каин го уби Авел?“
6. Цар (клик) Филм повеќе за ликот отколку за делото на Иван Грозни.
7. Диригент (клик) Режисер на овој и на Остров и Цар е Павел Лунгин.
8. Во движење (клик) Филмов има малку чуден и нејасен крај, се нешто се случува, нон-стоп има некоја неизвесност ама сепак вреди да се препорача.
9. Иронија на судбината.(клик без превод) Продолжение. Како што кажува и самиот наслов, филмот е продолжение на најпопуларниот советски филм „Иронија на судбината“ кој традиционално се пуштал на телевизија секоја Нова година.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
Пробој
90 руси против 2500 чеченци и платеници работен по битката за котата 776.
 
Член од
9 ноември 2010
Мислења
93
Поени од реакции
79
Барам еден руски филм за пеколот имаше ранкови исто како пеколот на Данте и беше постар како помал го гледав и решив да го најдам се надевам вие што сте поупатени во рускиве филмови ќе ми помогнете.
možda je ovaj..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
August Eighth
Stalingrad
Fortress of War
Burnt by the Sun 2
Бумер
(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom