Руски филмови (со преводи)

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.103
за сите оние кои го владеат добро рускиот јазик -препорачувам да ја гледате новата руска комедија All inclusive
(вчера го гледав) - интересен филм (y) ќе си поминете час и половина опуштено и што е најбитно ќе се пресмеете


 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
На оние кои сакаат понови руски филмови, ви ги препорачувам „Стилјаги“, „Дикари“, „Вор“...
А од цртани новиот „Маша и Медведь“ Предобар е!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.103
Дечки - обаааааавезно да го гледате филмов;Балада за војникот :cuc::cuc:
Ballad of a Soldier
предобар (иако стар филм) морници ме лазат сеуште
плус имате и српски превод за него (y)ако препрека ви е јазикот

http://uakino.net/video/708
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
815
Поени од реакции
284
Track Man- добар руски хорор филм
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
483
Пред некој ден го гледав `Опсада` се работи за војната каде германците ја губат битката во Сталинград прекрасен филм само штета што и русите и германците зборуваат на англиски па шмекот не е целосен.

Препорачајте некој руски филм со слична содрзина прекрасни се.

:)
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.257
Поени од реакции
904
Пред некој ден го гледав `Опсада` се работи за војната каде германците ја губат битката во Сталинград прекрасен филм само штета што и русите и германците зборуваат на англиски па шмекот не е целосен.

Препорачајте некој руски филм со слична содрзина прекрасни се.

:)
http://www.imdb.com/title/tt0403645/
 
Член од
9 ноември 2010
Мислења
93
Поени од реакции
79
Пред некој ден го гледав `Опсада` се работи за војната каде германците ја губат битката во Сталинград прекрасен филм само штета што и русите и германците зборуваат на англиски па шмекот не е целосен.

Препорачајте некој руски филм со слична содрзина прекрасни се.

:)

 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
9 рота и Наша Russia - јајца судьбы?
некаде со превод?
 
Член од
9 ноември 2010
Мислења
93
Поени од реакции
79

--- надополнето: 29 февруари 2012 во 01:32 ---
9 рота и Наша Russia - јајца судьбы?
некаде со превод?
9 рота- http://kino-olimp.ru/news/9_rota_2005_bdrip_avc/2012-02-06-7135
srpski titlovi http://www.podnapisi.net/9-rota-2005-titlovi-p145215

Наша Russia - јајца судьбы, titlovi-http://www.dl4all.com/8t9/tag/nasha+russia+balls+of+fate+English+subtitles.html
--- надополнето: 29 февруари 2012 во 01:46 ---
Достоевскиј (2011)Се работи за серијал од 7 епизоди од рускиот режисер Владимир Хотиненко, не можев да најдам дури ни англиски превод, а руски не разбирам. :(
Значи барам превод. Ако знае некој руски и ако има слободно време да го преведе серијалов, или пак да најде превод на англиски, хрватски, бугарски или српски па ќе го преведам јас.
samo titlovi http://www.amazon.co.uk/Dostoevsky-DVD-NTSC-English-Subtitles/dp/B005GAN38U
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.703
Поени од реакции
14.626
Некоја руска комедија?
Наша Раша е класика :)
или па серијата
Зајцев+1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom