Најстресна професија

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.234
Поени од реакции
1.655
нај стресно е да не работиш и немаш пари, зашто немаш работа...
имат постресно од ова, да работаш а пари да не земаш, и да ти викет од дома за шо ојш на работа, а ти се надеваш дек ќе кинисат работата :toe:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
904
Верујте нај стресно е Армиски Волк да се биде...имам видеа лични кој не смеат под никој случај да се појават во јавност...верујте таму е ПЕКОЛ
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.752
Извршител во некои делови од Македонија :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
944
Најстресна работа во државичкава е да си ВРАБОТЕН.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
2.939
Поени од реакции
4.154
Верујте нај стресно е Армиски Волк да се биде...имам видеа лични кој не смеат под никој случај да се појават во јавност...верујте таму е ПЕКОЛ
Ти веруваме
Најстресна професија јас мислам дека е ако си порно глумица или проститутка , да имаме некоја на форумов да ни каже шо стресови преживува тоа ќе биде добро :D
А за машки нај стресна професија шо знам оџачар да си :D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
437
Поени од реакции
215
eve i jas da se javam,me nemase dolgo vreme,rabotam vo Avganistan,broj eden stresna rabota
--- надополнето: Jul 20, 2011 4:24 PM ---
eve i jas da se javam,me nemase dolgo vreme,rabotam vo Avganistan,broj eden stresna rabota
--- надополнето: Jul 20, 2011 4:24 PM ---
eve i jas da se javam,me nemase dolgo vreme,rabotam vo Avganistan,broj eden stresna rabota
 
A

Antigona

Гостин
Не знам дали имам пишано на темава, според мене една од најстресните работа е air traffic controller - контролор на летање

 
С

Спенсер

Гостин
вработен во есм, кој чита струјомери во некои делови на македонија.... истото е и за вработен во водовод.
На другарче татко му,електричар,го пратиле од ЕВН да исклучи струја во тетовските села... и нормално проблеми.
Следен пат пријавил,и со него отишле полиција (не обични џандари,туку специјалци,со полна воена опрема на нив). 5минути на бандера,завршена работа,макар било и во тетовските села. чао пријатно :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Доктор и невработен дефинитивно или Газда на фирма кој дава плата на вработени.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
303
Поени од реакции
247
Доктор и невработен дефинитивно или Газда на фирма кој дава плата на вработени.
Да да, тешко на газдите. Нивно е царството Небесно! Толку мака што трпат овде, на овој суров свет, додека даваат плата на вработените!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.337
Поени од реакции
671
call centar, дефинитивно најстресно нешто.
 
На врв Bottom